Zpět do obchodu

Registrace

VÝROBA

Výroba

Všechny výrobky vyrábím výhradně já sama, proto někdy může chvíli trvat, než k Vám Váš kousek dorazí. Počet výrobků je omezen i u sériových kolekcí, výroba se zkrátka nedá uspěchat ani u menších věcí, a i tyto „sériové“ výrobky se v detailech liší, každý barvím i opracovávám zvlášť. Kusy označené jako originální pak není možné vyrobit ve více kusech v žádném případě. Technologie barvení neumožňuje nabarvit   kůže identicky, vždy budou patrné rozdíly. Kování a zapínání je buď starožitné, nebo ručně vyráběné, případně z limitovaných sérií.

 

Zdobení

Svoje výrobky zdobím několika způsoby. Jednak ražbou- kdy do vlhké kůže vyrážím vzory raznicemi, a jednak řezbou, kdy na kůži přenesu vzor, vyřežu jej carvingovým nožem a potom vytepávám s pomocí kladívka a speciálních raznic. Tato technika je velmi náročná na zručnost i čas, ale je má nejoblíbenější. Dále svá dílka barvím nejrůznějšími způsoby. Někdy zdobím jen barvením- například u kabelky Jantarová stezka, kdy se mi podařilo přenést japonskou metodu barvení papíru na kůži. Domnívám se, že je to můj vynález a jsem na něj hrdá.

       Tady je pro ukázku jeden příklad zdobení řezbou.

Výroba na zakázku

Kdyby se mezi Vámi našel někdo, kdo by si ode mne chtěl nechat vyrobit třeba popruh ke kytaře, či pouzdro na nůž, napište mi, ráda se do toho pustím.

Zpět do obchodu